Sprzedaż: +48 515 286 880     Dostawy: +48 516 817 772
 • Polski
 • Slovenčina
Fb G+

Tiger-Stal - pokrycia dachowe

Tiger-Stal
Godziny otwarcia
pon - pt: 08 - 16
ul. Węgierska 148 J
33-300 Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 515 286 880

Ważne informacje dotyczące przechowywania i montażu blach dachowych

Dach - blacha

Wybór pokrycia i blachy to dopiero połowa sukcesu. Jeśli chcesz dokonać zakupu na dłuższy czas przed montażem musisz pamiętać o prawidłowym składowaniu i przechowywaniu blachy.

1) Blachodachówki mogą być montowane na połaciach dachowych o nachyleniu nie mniejszym niż 14% (8st), a blachy trapezowe obowiązują tabele obciążeń.

2) Rozładunek powinien być zapewniony specjalistycznym sprzętem lub odpowiednią ilością osób (np arkusze 6m – ok. 6 osób). Niedopuszczalne jest przeciąganie arkuszy po sobie lub odginanie krawędzi (spowoduje to nieszczelność dachu).

3) Blachy dachowe powinno się składować w pomieszczeniach przewiewnych, a jeśli towar przeznaczony jest do dłuższego składowania to poszczególne arkusze należy poprzekładać podkładkami aby zapewnić cyrkulację powietrza.

4) Blachodachówki powinny być zamontowane nie później niż 6 miesięcy od daty dostawy pod rygorem utraty gwarancji.

5) Jeśli blachodachówki lub blachy trapezowe montujemy na krokwiach i łatach to odległości pomiędzy łatami muszą być zgodne z przetłoczeniami poprzecznymi na arkuszach blachodachówek, a odległości między łatami pod blachami trapezowymi zgodne z tabelą obciążeń.Wyjątkiem jest pierwsza łata której miejsce montażu zależne jest od odległości od okapu i długości wypustu do systemu orynnowania.

6) Przed rozpoczęciem prac montażowych należy sprawdzić geometrię dachu poprzez pomiar przekątnych a arkusze układać na połaci od lewej strony do prawej.

7) Jeśli montujemy blachy dachowe na budynkach gospodarczych w których hodowane są zwierzęta to należy zapewnić sprawny system wentylacyjny ponieważ parujące z odchodów zwierząt gazy (metan,amoniak) mogą skrócić żywotność tego pokrycia dachowego nawet o połowę.

8) Konserwacja dachu pokrytego blachą dachową polega głównie na usuwaniu liści z połaci dachowej i rynien oraz na usuwaniu pyłów przemysłowych (np. z cementowni lub fabryk).

9) Cięcie blach można wykonywać tylko elektrycznymi nożycami wibracyjnymi, niblerami lub nożycami ręcznymi, zabrania się używania narzędzi tnących „na gorąco” np. szlifierek kątowych.

10) Po zakończeniu wszystkich prac montażowych należy usunąć z połaci wióry stalowe a drobne uszkodzenia powłoki lakierniczej zabezpieczyć farbką zaprawkową.

Dlaczego warto wybrać dach od TIGER-STAL?

Oszczędności

Oszczędzaj pieniądze!

Jesteśmy dla Państwa dostępni na terenie całej południowej Polski i Słowacji. Zadzwoń - umówimy się na spotkanie.

Partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi!

Tiger-Stal to autoryzowany dystrybutor wszystkich wiodących europejskich marek. Oferujemy produkty tylko z wysokiej jakości stali!

Magazyn

Magazyn

Posiadamy bogato zatowarowany magazyn akcesoriów dachowych. Dzięki temu mamy pewność, że żadne zamówienie nas nie zaskoczy!

Kontakt

TIGER-STAL sp. z o.o.
Lokalizacja
ul. Węgierska 148 J
33-300 Nowy Sącz
E-mail
biuro@tiger-stal.pl
Telefon
Przedstawiciel handlowy +48 515 286 880
Info w sprawie dostaw złożonych zamówień:
+48 516-817-772, +48 18 442-22-34
Informacje
NIP: 734-356-55-09
REGON: 381768272
KRS: 381768272
Godziny
poniedziałek - piątek: 08 - 16

Napisz do nas

  Szukasz sprawdzonej ekipy dekarskiej?

  Umówimy Cię na spotkanie z profesjonalistami!
  Zadzwoń: +48 515 286 880

  O Tiger Stal

  Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm Blachy Pruszyński oraz BalexMetal oferujących produkty z wysokiej jakości stali. Współpraca z renomowanymi firmami oraz wysoki standard oferowanych towarów daje gwarancję, iż sprzedawane przez nas produkty będą dla Państwa źródłem satysfakcji przez wiele lat.

  Poradnik

  Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na konkretny typ pokrycia dachowego, skorzystaj z naszego poradnika. Opisujemy w nim różne technologie wykonania dachów, dzięki czemu łatwiej wybierzesz odpowiedni dla siebie.

  zobacz więcej »

  O Tiger Stal

  Naszym klientom zapewniamy fachową i miłą obsługę, bezpłatny pomiar, wyceny (nawet w kilku opcjach towarowych) oraz bezpłatny dowóz Krótkie terminy realizacji oraz stale rosnące grono zadowolonych klientów sprawia, że nasza firma z powodzeniem zdobywa polski oraz słowacki rynek.

  zobacz więcej »
  Copyright © 2008-2022 Dachy – pokrycia dachowe, blachy dachowe - TIGER-STAL Nowy Sącz
  Sprzedaż: +48 515 286 880
  Dostawy: +48 516 817 772