Sprzedaż: +48 515 286 880     Dostawy: +48 516 817 772
 • Polski
 • Slovenčina
Fb G+

Tiger-Stal - pokrycia dachowe

Tiger-Stal
Godziny otwarcia
pon - pt: 08 - 16
ul. Węgierska 148 J
33-300 Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 515 286 880

Słowniczek nazewnictwa akcesoriów dachowych i obróbek blacharskich

Akcesoria dachowe

Podczas rozmowy z naszymi przedstawicielami oraz w szczegółach oferty napotkać możecie na kilka trudnych i mało popularnych pojęć. Zebraliśmy je dla Was w krótkim poradniku.

Ławy kominiarskie – montowane w celu ułatwienia dostępu do komina, najczęściej jak najbliżej wylotu dymnego,dostępne w wym. od 0,6m do 3m i wielu kolorach.

Stopnie kominiarskie – montowane w celu ułatwienia komunikacji między wyłazem dachowym a ławą kominiarską, dostępne w wielu kolorach.

Płotki śniegowe i osłony śniegowe – montowane ok 0,5m od okapu dachu w celu zatrzymania zjeżdżającego śniegu, pełnią funkcję ochronną dla rynien oraz przechodzących pod okapem ludzi.

Kominki wentylacyjne – montowane w celu zabezpieczenia otworów wentylacyjnych zimnych na dachu, występują w różnych kształtach i kolorach, a składają się z kominka właściwego, rury podłączeniowej oraz wielu uszczelek.

Wkręty farmerskie – służą przymocowaniu blachy dachowej do konstrukcji drewnianej, w przypadku konstrukcji metalowej wymagane są śruby do metalu.

Uszczelki – montowane pod kalenicą, pasem nadrynnowym,rynna koszową w celu zabezpieczenia poddasza przed nawiewami śniegu lub zaciekami deszczu.

Folie dachowe – montowane na krokwie pod blachą w celu odprowadzania skraplającej się pod blachą pary wodnej.

Okna dachowe – montowane między krokwiami w celu doświetlenia poddasza, do łazienek poddaszowch wymagana wersja odporna na wilgoć.

Pas nadrynnowy (podrynnowy) – montowany na linii okapu pod hakami rynnowymi.

Wiatrownice górna/dolna – boczne okucie krokwi.

Kalenica baryłkowa/prosta – najczęściej dwumetrowa obróbka wykończeniowa montowana na kalenicy dachu.

Obróbka przyścienna – montowana w celu zamaskowania połączenia pokrycia dachowego z murem lub kominem, pełni też funkcję uszczelniającą.

Rynna koszowa – montowana w miejscu styku jaskółki z połacią dachową, odprowadza wodę na połać lub bezpośrednio do rynny.

Dlaczego warto wybrać dach od TIGER-STAL?

Oszczędności

Oszczędzaj pieniądze!

Jesteśmy dla Państwa dostępni na terenie całej południowej Polski i Słowacji. Zadzwoń - umówimy się na spotkanie.

Partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi!

Tiger-Stal to autoryzowany dystrybutor wszystkich wiodących europejskich marek. Oferujemy produkty tylko z wysokiej jakości stali!

Magazyn

Magazyn

Posiadamy bogato zatowarowany magazyn akcesoriów dachowych. Dzięki temu mamy pewność, że żadne zamówienie nas nie zaskoczy!

Kontakt

TIGER-STAL sp. z o.o.
Lokalizacja
ul. Węgierska 148 J
33-300 Nowy Sącz
E-mail
biuro@tiger-stal.pl
Telefon
Przedstawiciel handlowy +48 515 286 880
Info w sprawie dostaw złożonych zamówień:
+48 516-817-772, +48 18 442-22-34
Informacje
NIP: 734-356-55-09
REGON: 381768272
KRS: 381768272
Godziny
poniedziałek - piątek: 08 - 16

Napisz do nas

  Szukasz sprawdzonej ekipy dekarskiej?

  Umówimy Cię na spotkanie z profesjonalistami!
  Zadzwoń: +48 515 286 880

  O Tiger Stal

  Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm Blachy Pruszyński oraz BalexMetal oferujących produkty z wysokiej jakości stali. Współpraca z renomowanymi firmami oraz wysoki standard oferowanych towarów daje gwarancję, iż sprzedawane przez nas produkty będą dla Państwa źródłem satysfakcji przez wiele lat.

  Poradnik

  Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na konkretny typ pokrycia dachowego, skorzystaj z naszego poradnika. Opisujemy w nim różne technologie wykonania dachów, dzięki czemu łatwiej wybierzesz odpowiedni dla siebie.

  zobacz więcej »

  O Tiger Stal

  Naszym klientom zapewniamy fachową i miłą obsługę, bezpłatny pomiar, wyceny (nawet w kilku opcjach towarowych) oraz bezpłatny dowóz Krótkie terminy realizacji oraz stale rosnące grono zadowolonych klientów sprawia, że nasza firma z powodzeniem zdobywa polski oraz słowacki rynek.

  zobacz więcej »
  Copyright © 2008-2022 Dachy – pokrycia dachowe, blachy dachowe - TIGER-STAL Nowy Sącz
  Sprzedaż: +48 515 286 880
  Dostawy: +48 516 817 772